Nokia Java Runtime

Nokia Java Runtime Beta (S60 5th) 2.0

Wielkie przyspieszenie

Zalety

  • Możliwość automatycznej aktualizacji
  • Kod napisany specjalnie dla urządzeń S60
  • Wyraźne przyspieszenia działania aplikacji Java

Wady

  • Instalacja wymaga dużej ilości miejsca w pamięci telefonu
  • Środowisko zajmuje dużo miejsca w pamięci operacyjnej

Bardzo dobry
8

Nokia Java Runtime to środowisko Java napisane specjalnie dla urządzeń działających w systemie Symbian S60 5th Edition. Po zainstalowaniu programu wszystkie aplikacje Java w Twoim telefonie powinny działać znacznie szybciej.

Zaletą Nokia Java Runtime jest integracja aktualizacji z usługą aktualizacji oprogramowania Ovi. Wcześniej wersja Java była niezmienna dla każdego telefonu i związana z wersją systemu Symbian. Wadą programu jest proces instalacji wymagający dużej ilości miejsca w pamięci telefonu. Po zainstalowaniu pakietów binarnych zajmujących 4MB, program konwertuje wszystkie obecne już w telefonie MIDlety. Dla każdego z nich potrzebna jest wolna powierzchnia nieco większa niż obecny rozmiar aplikacji.

Nokia Java Runtime po instalacji zajmuje też sporo (około 6MB więcej niż wersja dołączona do systemu) pamięci operacyjnej, co na przykład w wypadku N97 może stanowić pewien problem. Z drugiej strony, aplikacje Java działają znacznie szybciej. Pozostaje mieć nadzieję, że zasobożerność Nokia Java Runtime to przypadłość niezoptymalizowanej wersji Beta.

Instalacja Nokia Java Runtime jest praktycznie obowiązkowa dla posiadaczy telefonów pracujących w systemie S60 5th Edition. Niestety wcześniej czekają Cię porządki w pamięci telefonu.

Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na symbian

Więcej
Nokia Java Runtime

Download

Nokia Java Runtime Beta (S60 5th) 2.0

Opinie użytkowników o Nokia Java Runtime